2.den - Sobota 23.7.2016

24.07.2016 14:40

Je to tady. První pořádný den tábora. Budíček hezky v sedm ráno s následnou rozcvičkou, snídaní a samozřejmě úklidem chatek a mohl začít pořádný program. Jako první bylo pořadové cvičení – zde se naši rekruti učili všechny důležité základní věci, který by měl správný voják znát, jako zdravení, pochodování či tvary, jakými se nastupuje na pochod nebo nástup. Po malé svačině následovala druhá část programu, a to manipulace ze zbraní. Nejprve musela být objasněna teoretická část, aby každý věděl, jak má se svojí zbraní zacházet, aby nezranil sebe ani ostatní. Nejdůležitější pravidlo? Nikdy nemít prst na spoušti! Když bylo vše vysvětleno, byl čas na tu zábavnější část – vyzkoušet si manipulaci se zbraní na vlastní kůži. Rekruti se učili jak zaujmout správný postoj při střílení a také jak správně zalehnout a neublížit si přitom. Po chvilce trénování to pomalu začínalo vypadat jako v opravdové vojenské akademii.

Po všech těch informacích člověku vyhládne, tudíž byl ten správný čas na oběd. Po něm následoval nástup a děti dostaly svůj první žold. Ten mohly hned využít na vstup do našeho kina, kde se během odpoledního klidu vysílal film Černý jestřáb sestřelen. Během odpoledního klidu nebyla v celém táboře ani noha. Kdo nekoukal, ten odpočíval.

Protože se během dne teplota vyšplhala do vyšších čísel, šli jsme se hned po konci odpoledního klidu vykoupat do blízkého rybníku. Jen co jsme tam přišli, všichni naskákali do vody a užívali si příjemné osvěžení. Plavalo se, cákalo se, smálo se. Ani jsme se nenadáli a bylo pět hodin a čas návratu do tábora.

Jen pár minut po návratu se zatáhlo a za okamžik se spustil vydatný déšť. Trochu nám to narušilo plány, ale nás nezastaví ani déšť. Děti se shromáždily v jídelně na přednášku o taktice boje, kde se naučili, jaké jsou možné formace při útoku čety, či postupu při průzkumu terénu.

Po večeři následovalo povídání o airsoftové akci Protector, která se konala před začátkem našeho tábora, a šlo již o třináctý ročník. Vyprávění bylo zajímavé a protáhlo se do večerky. Pak už byl tedy jen čas jít spát a doufat, že se počasí další den trochu vyčasí.

Více fotografií můžete najít ZDE