2. den

04.03.2018 14:00
Je to tady. Vojna začíná. Na sedmou hodinu ranní se kadetům velí budíček a je čas na první rozcvičku. Každý vedoucí si bere svou četu a poklusem klus na plácek, kde kadety čeká trocha protažení a pár cviků na zahřátí.

Před snídaní je čas na nástup, kde se kadeti dozvídají, co je bude čekat za dopolední zaměstnání. Po snídani se všichni rozcházejí zpět do kasáren, aby si připravili vybavení. Dopoledne patří především základů taktiky, střelecké přípravy a pravidel. Kadeti z Junior akademie zůstávají v táboře a zde jsou proškoleni, jak se správně řadit a pochodovat. Po usilovném tréninku přichází svačina na posilnění a poté již naši zkušení vedoucí předvádějí první pomoc. Vedoucí dětem předvádí, jak správně použít obvaz, či jak pomoc kamarádovi se zlomenou nohou.

Kadeti z Veterán akademie pro změnu odchází po snídani za brány tábora, kde jim instruktoři výcviku vysvětlují vše od základů – co je airsfotová zbraň a jak vlastně funguje, základy fair play při hře. Nedílnou součástí je i taktika – jak postupovat ke svému cíli. Kadeti si, po teoretické části, vše zkouší v praxi při menších hrách.

Po těchto náročných taktických naukách se celý tábor odebírá na oběd, který všechny posilní na odpolední prohození stanovišť. Večerní program se nese v duchu sportovních her na uvolnění a poznání svých spolubojovníků.
 

 

 

 

 

Fotky ze dne