3. den 14.08.2017

14.08.2017 00:00

Je tu začátek nového týdne a s ním třetí den našeho tábora. A jak lépe začít nový týden, než proběhnutím se v rámci rozcvičky? 

Když si všichni trochu rozproudili krev, šlo se na snídani a potom bylo načase trochu se vzdělat. A to díky přednášce jednoho z vedoucích na téma topografie. Kadeti se dozvěděli, co to vůbec je, jak se používá mapa, co jsou to vrstevnice, jak se pracuje s buzolou a mnoho dalšího. A protože nabité znalosti je vždy nejlepší hned vyzkoušet v praxi, vyrazilo se na krátký pochod, kde se kadeti orientovali jen podle mapy a buzoly. 

Po obědě a odpoledním klidu následoval velmi zajímavý program a to ukázka dobrovolných hasičů ze Žlutic. Hasiči připravili malý domeček, který zapálili a poté na něm demonstrovali hašení požáru. Dále ukazovali svoji výstroj, kterou si děti mohly vyzkoušet a mohly si také prohlédnout zevnitř hasičské auto. Nakonec přišlo to, na co se všichni těšili ze všeho nejvíc, a to pěna. Jakmile ji hasiči pustili, hned do ní začali všichni nabíhat a začala pěnová válka. 

Navečer byl program volnější a kadeti utužovali kolektiv pomocí různých her.

Více fotografií můžete najít ZDE

 

 

 

 

Fotky ze dne