3.den - Neděle 24.7.2016

25.07.2016 15:55

Ani dnešní den nám ráno počasí nepřálo, ale ani to nezastavilo pravidelnou ranní rozcvičku. Hned po snídani nastal ten vytoužený čas, kdy si každý naplnil čutoru, pořádně zavázal tkaničky u kanad a mohl vyrazit na cestu do lesa, kde se odehrála první airsoftová bitva s názvem Masomlýnek. V této hře se vytvořily dva týmy, kdy každý měl určený počet životů, které lze použít. Tým vítězí v té chvíli, kdy jsou všichni nepřátelé vyřazení a již se nemohou znovu oživit. Hrálo se až do oběda a po něm následoval odpolední klid.

Odpolední program byl speciální, jelikož byla naplánována ukázka krav magy. Přijeli k nám zkušení hoši z Chomutova a celé odpoledne se věnovali dětem. Nejprve bylo vysvětleno co to vůbec krav maga je a jak vypadá základní postoj. Brzy už si děti mohly vyzkoušet jak se v základním postoji ubránit škrcení a různým druhům napadení.  Následovaly další a další chvaty a takhle rekruti dál pilně trénovali celé odpoledne.

Po večeři se nacvičovala druhá část základů pochodování.

Překvapením dnešního dne byl slavnostní nástup, který se konal kolem půlnoci. Přesně o půlnoci byli všichni probuzeni a museli se zase obléct. Po nástupu pochodovali na pole hned před táborem, které bylo osvětlené světly aut, a znovu si nastoupili. Byl přečten slavnostní slib, který všichni potvrdili zvoláním „tak slibuji!“ a po něm následovala státní hymna. Dále se konal slavnostní pochod a to už bylo vše. Jednotliví vedoucí ještě rozdali svým rekrutům ID karty a mohlo se jít už konečně spát.

Více fotografií můžete najít ZDE