4. den 15.08.2017

15.08.2017 00:00

Nový den, nová dobrodružství. Dnes k nám dopoledne dorazili členové Českého Červeného kříže se svým programem. Jako první si kadeti zkoušeli resuscitaci na figuríně, což jim šlo skvěle, a u toho se zodpovídaly všelijaké dotazy ohledně první pomoci. 

Po posilnění obědem přišla řada na prezentaci o terorismu a jeho vlivu na lidská práva s následným tématickým filmem. Kadeti si trochu odpočinuli u sledování, ale zároveň se mohli něco naučit. 

Následně nadešel čas konečně znovu vyrazit do lesa a zastřílet si. Prvním cílem bylo projít několika kontrolními body během cesty a posledním tímto bodem byl kopec. Tam se hrála airsoftová hra o obsazení tohoto kopce. Odehrálo se pár opakování, a pak už se muselo vyrazit zpět. 

Cestou zpátky ale narazili kadeti na několik zraněných, které bylo třeba ošetřit a transportovat do tábora. Museli se potýkat například se zraněním hlavy nebo s otevřenou zlomeninou nohy. Poradili si ale skvěle a podařilo se jim vytvořit i provizorní nosítka. Všechny ošetřené pak vyzvedlo auto, které je odvezlo do tábora. 

Po náročném odpoledni už následovala jen vydatná večeře a osvěžující spánek.

Více fotografií můžete najít ZDE

 

 

 

 

Fotky ze dne