5. den 16.08.2017

16.08.2017 00:00

I když dnešní den začal nepříliš příznivým počasím, na dopoledním programu stejně zůstala příprava na přežití. Vyrazilo se tedy kousek do lesa, kde byly připraveny příklady přístřešků, které se dají vyrobit z celty. Naši instruktoři přístřešky popsali, a poté se s děti bavili o tom, kde je nejlepší přístřešek postavit, co se na něj dalšího dá použít a tak podobně. Potom byla svačina a kadeti vyrazili znovu do lesa, kde jim tentokrát insturktoři vysvětlovali, co se dá použít na zapálení ohně. Kadeti tedy nasbírali nějakou kůru a další užitečné věci a opět se vrátili do tábora, kde zkoušeli oheň rozdělávat. 

Následoval oběd a prodloužený odpolední klid, během kterého si museli všichni zabalit na odpolední program, kdy bylo opravdové přežití. Počasí se totiž umoudřilo a vysvitlo slunce, tudíž se mohlo vyrazit. 

Po krátkém pochodu, kdy se kadeti rozdělili na dva tábory, se dorazilo na místa určení. Tam se začaly stavět přístřešky. Někteří si postavili větší přístřešek pro více lidí a někteří svůj vlastní. Potom se rozdělal oheň a snědla se večeře, která byla přivezena. Večer a v noci se držely hlídky a jedna četa z každého tábora šla na průzkum, aby našli tábor protivníka. Poté se už šlo spát, aby byli všichni připravení na nadcházející bitvu.

 
Více fotografií můžete najít ZDE
 

 

 

 

 

Fotky ze dne