4.den - Pondělí 25.7.2016

26.07.2016 18:52

Díky nočnímu vstávání byl tentokrát budíček posunut až na osmou hodinu a dokonce byla odpuštěna i rozcvička. Po snídani se šlo zase do lesa a dnešní hra byla o vlajky. Opět byly dva týmy a každý tým si někde umístil svoji vlajku. Cílem bylo sebrat druhému týmu jeho vlajku a ubránit ji do konce hry.  Hrálo se třikrát a konečně skóre v kradení vlajky bylo 2:1.

Po obědě a odpoledním klidu, byl čas na lekci přežití v přírodě. Všichni se vydali na takovou menší okružní procházku, kde jim cestou dva zkušení vedoucí předávali své zkušenosti. Děti se tak mohly dozvědět, co se v lese dá jíst a co je naopak jedovaté, z čeho a kde se dá dobře rozdělat oheň, mohly také ochutnat kousek kůry, která se žvýká v případě, kdy nemáte vodu a také jak vodu hledat. Dále se povídalo o tom, jak postupovat při zranění a také bylo dětem názorně ukázáno, jak si v přírodě postavit přístřešek, zamaskovat ho a i jak ho ochránit před vlivy počasí.

Když se děti vrátily plny informací z lesa, byla čas na večeři. Po ní následovalo takové menší překvapení. V táboře totiž vypukl neznámý virus, který mění lidi na zombie a několik jich po táboře pobíhalo. Úkolem bylo najít skrytý lék a zachránit civilisty, co se pohybovali po táboře. S těmi to ale také nebylo lehké. Jeden měl ztrátu paměti, druhý byl nepříčetný a třetí ochrnutý! Kdo se nestihl včas evakuovat, byl nakažen virem a také se změnil na zombie. Brzy ale byla přece jen nalezena vakcína, která měnila zombie zpátky v lidi. Ale i uzdravený člověk mohl být znovu nakažen virem. Počet lidí a zombie se tedy pořád různě měnil, ale i tak byl každý v pohybu. Buď utíkal před zombie, nebo byl zombie a chtěl někoho sežrat. Nakonec se ale unavili jak děti, tak zombie a byl čas uzavřít mír, připravit se na večerku a jít spát. 

Více fotografií můžete najít ZDE