4. den

04.03.2018 14:00
Dnešní den začal po snídani důležitým programem, a to přípravou kadetů na obranu tábora v případě napadení nepřítelem. Každý kadet dostal přiřazené určité místo kolem tábora, odkud, v případě útoku, musí tábor bránit. Poté se vyhlásil cvičný poplach, kdy museli všichni co nejrychleji nafasovat zbraně a dostat se na určená místa. Kadetům to šlo velmi dobře a tábor by byl skvěle střežen, kdyby došlo na útok.
Poté se obě akademie vydaly za brány tábora znovu cvičit taktiku na cestě. Během nacvičování proběhl nástřel nepřítelem, kdy palebná síla směřovala přímo z obrněného auta. Děti si se střelbou poradily a na povel velitelů se nacvičenou taktikou se bez ztrát stáhli do tábora.
Odpoledne se celý tábor odebral na menší taktickou procházku do lesa. Pomocí formace šachovnice postupovali terénem na určené místo. Cílem cesty byly řopíky v lese, kde se kadeti rozdělili a přišel čas na pořádnou bitvu. Jedna půlka tábora dostala na obranu jeden řopík a jejím cílem bylo ubránit ho. Obě strany urputně válčily zbytek odpoledne.
Po návratu čety doplnily síly na večeři a večer zase hrály různé civilní hry. Někteří například trénovali rugby a jiní dokonce pilovali kliky.
 

 

 

 

 

Fotky ze dne