5.den - Úterý 26.6.2016

27.07.2016 17:34

Dnešní den začal klasicky a to budíčkem v sedm a rozcvičkou. Po snídani děti čekal velmi zajímavý program a to návštěva psovodů a ukázka výcviku jejich psů. První předváděný pes byl knírač a byl ještě štěně. Na něm se ukazovalo, jak vypadá základní výcvik s používáním pamlsků. Druhý pes byl také knírač, ale již dospělý. Ten už byl naučený provádět povely automaticky. Jeden ze zajímavých povelů, co tento pes uměl, bylo najít schovaný předmět v prostoru a zalehnout ho. Takto se psi cvičí, aby nebrali hledané věci do tlamy a nezničili tím tak DNA, které se může na předmětu nacházet. Tomuto způsobu hledání se říká pasivní. Aktivní způsob vypadá tak, že pes na předmět upozorní štěkotem.  Třetí byla fena belgického ovčáka, která nám předvedla, jak upozorní na schovávajícího se zločince štěkáním a jak rychle reaguje, kdyby chtěl jejího psovoda někdo napadnout. Jako poslední psovodi ukázali, jak dva belgičtí ovčáci zneškodní zločince se zbraní.

Po tomto programu následoval odchod k rybníku, kde děti měly dvě hodinky na koupání, než bude oběd. Po něm už byl jen čas na přípravu na nejnáročnější akci celého tábora a to na noční přežití. Bylo třeba sbalit celty, náhradní oblečení, provazy, spacáky, karimatky a vůbec všechno, co se v lese hodí. Tyto přípravy zabraly větší část odpoledne, takže do lesa se vyráželo kolem páté hodiny.

Šlo se asi dva kilometry od tábora a první úkol byl vybrat co nejlepší místo pro tábořiště kus od cesty. Hned poté byla dovezena svačina z tábora a začaly se stavět přístřešky. To zabralo nějakou chvíli, takže než se všichni nadáli, už byla přivezena večeře.  Když se děti zase najedly, přišel čas na postavení palpostů, což jsou místa, odkud se měla bránit základna. Do půlnoci probíhala airsoftová hra, kdy se hrálo o vlajku, tzn. každý tým si bránil svoji vlajku a ten druhý se ji snažil ukrást. Tím už noční část končila a šlo se spát.  

Více fotografií můžete najít ZDE