6. den 17.08.2017

17.08.2017 00:00

Dnešní den se kadeti místo v postelích probouzeli ve svých přístřešcích v lese. Hned ráno jim byla dovezena snídaně, a když se dosyta najedli, byl jim sdělen bojový plán. V noci se tábory navzájem objevily, tudíž bylo nutné vyrazit útokem a ukrást si navzájem vlajku, kterou každý tábor střežil. Nejprve se postavily palposty potřebné na obranu, a poté se jedna jednotka vydala na útok proti druhému táboru. Protivnický tábor bylo samozřejmě nutné chytře obejít, a tak se útočníci potichu prodírali mezi stromy, keři a vším, co jim stálo v cestě. 

Když ale útok dorazil k druhému táboru a začal pálit, druhý tábor je obešel a napadnul je zezadu. Tak začala bitva o vlajku. Druhý tábor byl ale dobře ukrytý mezi keři a houštím a bylo těžké do něho proniknout. Útočníci se ale snažili a dostali se i na dosah vlajky, ale bohužel tento pokus nevyšel. Po dlouhém boji vše nakonec skončilo remízou, jelikož ani jedna z vlajek nebyla ukradena. 

Po bitvě odešla každá ze stran do svého tábora, kde sbalila všechny věci a vydala se konečně zpátky do tábora na oběd. 

Po více než zaslouženém odpoledném klidu následoval volnější program, a to přednáška jednoho z vedoucích o historii zbraní od středověku až k palným zbraním. Kadeti se díky tomu dozvěděli mnoho o Římanech, vikinzích, rytířích i mušketýrech. 

Večer se část kadetů dívala v jídelně na film, a ti, kteří i přes náročné přežití měli pořád dost energie, si ještě zahráli rugby. 

Více fotografií můžete najít ZDE

 

 

 

 

Fotky ze dne