8. den 19.08.2017

19.08.2017 00:00

V noci z pátku na sobotu slyšela hlídka přes vysílačku nepřátelské vysílání. Brzy ráno vyrazila průzkumná jednotka, která nepřátele objevila a několik jich zajala. Díky tomu zjistili cenné informace o tom, kdo tedy jsou a kde se nalézá jejich úkryt. 

Hned ráno po snídani byla situace ohlášena celému táboru a byla vyhlášena pohotovost. Všichni ihned běželi pro výstroj a zbraně a rychle se připravili k přesunu do lesa, kde se nepřátelé ukrývali. 

Kadeti vyrazili do lesa na průzkum a hned u řopíků narazili na nepřátelskou jednotku. Hned začala přestřelka, ale našim vojákům se podařilo je zatlačit dál do lesa. Nepřátele ustoupili, ale naši je usilovně pronásledovali hlouběji do lesa, kde se jim schovali pravděpodobně na svoji základnu. Kadeti proto podnikli průzkum lesa a postupovali po jejich stopách. Došlo se na jeden kopec, kde byly připraveny palposty a tam se čekalo. 

Poté bylo ohlášeno, že byl přepaden konvoj s jídlem, které se vezlo našim kadetům. Vydali se proto na pomoc. Konvoj zastavil kvůli tělu ležícímu na silnici a ve chvíli, kdy jej řidiči kontrolovali, zaúčtočili na ně nepřátelé a řidiči byli zastřeleni a ostatní zajati. Kadeti ale dorazili na pomoc, zajatce vysvobodili a konvoj nakonec mohl dojet na místo. 

Po posilnění přišla konečná bitva, jelikož nás nepřátelé obklíčili. Naši vojáci ale statečně bránili, základnu se jim podařilo ubránit a nepřátelé byli zlikvidováni.

Více fotografií můžete najít ZDE

 

 

 

 

 

Fotky ze dne