9. den 20.08.2017

20.08.2017 00:00

Dnešní dopoledne bylo věnováno nacvičování zachraňování poraněných vojáků v poli. Celé dopoledne vedl instruktor Michal z asociace Emergency Extreme.  Kadeti museli jít ve formaci a poté se dostali pod palbu od nepřítele a někdo z čety byl zraněn. Cílem bylo udělat kruhovou obranu kolem zraněného a jeden z čety zajistil ošetření.  Takto se ukazovaly různé způsoby, jak odnést zraněného bez nosítek a jak se chovat, pokud by měl zraněný civilista bombu. 

Poté se pilovala střelba na terč a následně se "v praxi" zkoušely nabité dovednosti. Jedna četa hlídala prostor vytvořeného tržiště s tím, že na ně začali útočit nepřátelé, zranili někoho z čety a ostatní ho museli dostat do bezpečí. To se kadetům vedlo velmi dobře. 

Odpolední program tvořila krav maga. Přijel instuktor z asociace KravMaga - KAPAP a spolu s jedním kolegou ukazovali základní postoje a bránění v krav maze. Na několik ukázek jim asistovala i jedna z dívek z našeho personálu. I přes svoji malou výšku se dokázala ubránit instuktorovi, který představoval útočníka. Kadeti si také zkusili některé postoje.

Večer byla zábava v podobě diskotéky, kde se mohli všichni dosyta vyřádit.

Více fotografií můžete najít ZDE

 

 

 

 

Fotky ze dne