9.den - Sobota 30.7.2016

02.08.2016 10:24

Dnešní den začal na oko stejně, jako každý jiný, tudíž budíčkem, rozcvičkou a snídaní, ale rozdíl byl v tom, že pořád trvalo ohrožení nepřáteli. Všichni tedy museli zase natáhnout maskáče, vyfasovat zbraně a připravit se na další pátrání po nepříteli. Ihned se vyrazilo do lesa a začala průzkumná akce.

Výprava byla úspěšná a byl zajat jeden z nepřátel. Než se ale rekruti vrátili do tábora, byl napaden nepřáteli a došlo k několika vážným zranění. Měli jsme zde propíchnutý hrudník, popálenou ruku, otevřenou zlomeninu nohy a průstřel blízko srdce. Hned po příchodu tedy začala záchranná akce, kdy byli s pomocí několika zdravotníků z Červeného kříže všichni zranění ošetřeni.

Poté už byl čas se po takto náročném odpoledni najíst. Po obědě následovala přednáška od Červeného kříže o humanitárních právech. Pak nastal čas na trochu odpočinku.

Odpoledne se šlo znovu hledat nepřátele jelikož se zjistilo, že během dopolední akce byl unesen jeden z našich velitelů. Připravila se léčka, při které mělo dojít k výměně rukojmí. Plán se povedl, náš velitel byl zachráněn a nepřátelé zajati.  

Večer následovala zasloužená odměna v podobě táboráku. Kromě lahodných buřtů nechybělo ani hraní na kytaru a zpěv, kterého si všichni dosyta užili. Po táboráku následovala tombola se spoustou různých výher. Nejlepší výhra ale určitě byla 50% sleva na příští tábor. Jelikož byl ten poslední den, po konci tomboly se ještě hrálo na kytaru a děti mohly jít spát výjimečně až o půlnoci. 

Více fotografií můžete najít ZDE