9.+10. den

04.03.2018 14:01
Nový týden nám začal poměrně vyzívajícím úkolem, a to přežitím v lese. Celé dopoledne bylo věnování přípravám, aby měli kadeti sbaleno vše, co budou potřebovat. Spacáky, karimatky, ešusy, celty a tak dále. Tentokrát nebyli kadeti rozděleni na akademii Veterán a Junior, ale čety byly rozházeny taky, aby byly síly vyrovnané. Tentokrát se tedy jednalo o dvě skupiny s názvem Bob a Bobek. Každá z těchto skupin měla určenou jinou cestu a jiné místo pro postavení tábora.
 
Odpoledne se každá ze skupin vydala svojí trasou na určené místo. Prvním úkolem po dosažení tohoto místa bylo připravit si palposty na obranu a také přístřešky na přespání. Někdo si natáhnul celtu, jiní si zase sami postavili celý přístřešek z větví a dalšího lesního materiálu. Kadeti poté dostali večeři a následně hlídkovali, aby je druhý tábor nepřekvapil.
 
V úterý ráno bylo očekáváno napadení. Jeden tábor zůstal na svém místě jako obrana a druhý tábor na ně útočil. Útok byl urputný a šel ze všech stran, ale obrana tábora byla skvělá. Síly obou stran byly proto dost vyvážené.
 
Po ukončení bitvy bylo načase pobalit si věci a vydat se zpátky do tábora. Dorazilo se na oběd a po něm všichni dostali čas na odpočinek. K večeru se ještě hrály míčové hry a pak už se šlo spát.
 

 

 

 

 

Fotky ze dne